Mityba

Alpakos yra žolėdžiai gyvūnai.Tinkama alpakų mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių jų sveikatą ir vilnos kokybę. Žolė ir smulkus kokybiškas šienas yra alpakų mitybos pagrindas.Kartu su ganoma žole,šieną alpakos turėtų gauti ištisus metus – tai pagrindinis jų pašaras.Taip pat būtina užtikrinti prieigą prie švaraus gėlo vandens. Jūsų laukuose neturėtų būti nuodingų piktžolių ar krūmų
Alpakų mityba turi būti subalansuota priklausomai nuo sezono.

Savo ūkyje mes nauojame “Alpamin” ir “Alprofos” papildus,specialiai sukurtus aprūpinti alpakas reikiamu mineralų ir vitaminų kiekiu, kurių jiems reikia ir kurių nėra Lietuvos ganyklose.Tai koncentruoti maisto papildai pagaminti Belgijoje.

“Alpamin” sudėtyje esantis kalcio, fosforo bei vitamino D3 kiekis, reikalingas tinkamam kaulų vystymuisi.Omega 3 šaltinis, turi teigiamą poveikį vilnos kokybei.Cinko kiekis – būtinas sveikai oda. Mikroelementai, tokie kaip selenas ir varis skirti vaisingumui ir imuninei sistemai stiprinti.Norėdami užtikrinti optimalų vitaminų ir mineralų kiekį, vienai alpakai duodame 100gr. per dieną “Alpamin” granulių.

Įvertinę gyvūno fiziologinę būklę, padidėjus energijos ir baltymų poreikiui į mitybos racioną įtraukiame “Alprofos” papildus.
Kintamą baltymų poreikį lemia daugelis veiksnių, tokių kaip aplinkos temperatūra, nėštumas, žolės ir šieno kokybė.

Džiaugiamės būdami sveikos ir laimingos alpakų bandos savininkais, mes visada galime padėti patarimais.Tiesiog susisiekit.

© All Right Reserved